Redmine i zarządzanie projektami IT

Polskie firmy są jednymi z najbardziej elastycznych w całej Europie. Nic dziwnego, walka z aparatem urzędniczym wymaga bardzo szerokiej wiedzy i mocnego samozaparcia. To zaś sprawia, że zarządzanie projektami w firmie w wielu przypadkach realizowane jest w podobny sposób, jak zarządzanie dokumentami w obrocie firma – instytucje państwowe. Jednak chlubnym wyjątkiem jest zarządzanie projektami IT. Zazwyczaj w niewielkich przedsiębiorstwach nie ma samodzielnych działów IT, a większość zadań realizowana jest przez zewnętrzne podmioty. Jednak w dużych firmach efektywne zarządzanie projektami jest niesamowicie istotnym elementem prowadzonej działalności gospodarczej. Z tego też powodu takie przedsiębiorstwa decydują się na zakup specjalnego oprogramowania, które wspomga proces zarządzania pracownikami oraz poszczególnym projektami.

 

Zarządzanie z Redmine’m

Najpopularniejszym programem tego typu jest obecnie Redmine. Program ten jest jednym z najbardziej znanych i wypracował sobie bardzo dobrą markę na rynku, chwalą go zarówno pracownicy jak i osoby zarządzające. Redmine został przygotowany na bazie frameworka Ruby on Rails. Program ten nie ma co prawda najpiękniejszego wyglądu, jednak zdecydowanie nadrabia olbrzymią ilością funkcji. Warto pamiętać o tym, że z poziomu tego programu możliwa jest obsługa wielu różnych projektów przy czym do każdego z nich możliwe jest utworzenie specjalnego forum i wiki. Kontrola dostępu została stworzona na bazie ról, a system powiadomień umożliwia bieżące monitorowanie wszystkich przepływających informacji. Musimy też wiedzieć, że system wtyczek i integracja z systemami kontroli wersji (SVN/Git) pozwala na bezpieczne korzystanie z wielu dodatkowych funkcji programu. Jeśli więc stawiamy na zarządzanie projektami, program który powinniśmy wybrać to Redmine. Choć ma na rynku konkurentów, to wciąż jest liderem.

 

Tutorial Redmine

Na poniższym video możesz zobaczyć podstawowe funkcjonalności i krótki przewodnik po Redmine.
Po więcej informacji w języku polskim zapraszam do szkolenia „Zarządzanie z Redmine”

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>