Logo RedmineSetki firm i instytucji używają Redmine w swojej codziennej działalności.
Dlaczego zdecydowali się wybrać właśnie to narzędzie do zarządzania projektami?

Oto przykładowe korzyści:

 • Rozdzielanie zadań
  Dzięki przypisywaniu zagadnień do odpowiednich osób zawsze wiadomo, kto i za co jest odpowiedzialny. W tak zarządzanym środowisku nie ma obaw o niewywiązanie się pracowników z obowiązków.
   
   
 • Monitoring czasu pracy
  Możliwość logowania czasu przez pracowników pozwala na dokładne sprawdzenie ile konkretny projekt czy zagadnienie nas kosztowało. Z tak przeprowadzonych obserwacji można wysnuć konkretne wnioski na przyszłość.
 • System uprawnień i kontroli dostępu
  Dzięki niemu osoby przydzielone do konkretnych projektów mają dostęp tylko do informacji z nim związanych. Umożliwia to zachowanie poufności danych firmowych przed osobami niezwiązanym z innymi projektami oraz ład, porządek i sprawność nawigacji dla przeciętnego użytkownika.
 • Centrum wiedzy o projektach
  Dzięki modułom takim jak Wiki, Dokumenty, Komunikaty, Fora i Pliki Redmine może stać się dla firmy kompletnym centrum przechowywania wiedzy o projektach. Z kolei Kalendarz i Diagram Gantt’a ułatwiają pracę Project Managerom w zakresie koordynacji bieżących zadań.
 • Otwarta technologia
  Redmine jest programem Open Source, który jest ciągle rozwijany. Dodatkowo są do niego tworzone rozmaite pluginy, które poszerzają jego funkcjonalność. Łatwo więc dostosować go do potrzeb każdej firmy.
 • Swobodne skalowanie
  Nie ważne czy pracujesz sam, masz kilku pracowników czy kilkudziesięcioosobową firmę. Za Redmine płacisz tylko tyle, co za hosting. Nie musisz przejmować się tym, że kolejny pracownik wygeneruje Ci dodatkowe koszty czy zwiększy opłaty licencyjne.

 

Firmy korzystające z Redmine

Firmy z Redmine
Na oficjalnej stronie Redmine znajduje się lista ponad 100 firm i instytucji, które korzystają z tego oprogramowania. Nie jest ona oczywiście pełna, gdyż nie ma konieczności zgłaszania czy rejestracji swojej kopii.
Według naszych (ostrożnych) szacunków z Redmine korzysta obecnie ok. 5 000 firm na całym świecie.